2025 m. gegužės 12-16, 23 d. Sveikatos priežiūros fakulteto bibliotekos vedėja Renata Markauskienė dalyvavo mišrioje intensyvioje programoje (angl. BIP, Blended Intensive Program), skirtoje bibliotekų ir mokslinių tyrimų veiklai.
Programą organizavo Porto universitetas (Portugalija), Granados universitetas (Ispanija) ir Čekijos technikos universitetas Prahoje (Čekija). Kontaktinėje savaitėje Porto universitete ir nuotolinėje vienos dienos sesijoje dalyvavo 29 atstovai iš 12 Europos šalių: Slovėnijos, Italijos, Lietuvos, Latvijos, Ispanijos, Bulgarijos, Airijos, Prancūzijos, Čekijos, Švedijos, Vokietijos ir Kipro.
Programos tikslas – gilinti žinias tokiose srityse kaip bibliotekų informacinės sistemos, atvirasis mokslas ir mokslinis publikavimas, institucinių talpyklų plėtra, informacinis raštingumas, dirbtinio intelekto (DI) įrankių taikymas mokslo tyrimuose ir bibliotekų veikloje.
Dalyviai pristatė savo institucijas ir bibliotekas, pabrėždami inovatyvių galimybių aktualumą bei svarbą. Ypač didelį susidomėjimą sukėlė tema “Dirbtinio intelekto integravimas bibliotekos veikloje”. Savaitės metu visi aktyviai diskutavo apie bibliotekos paslaugų prieinamumą įvairių socialinių sluoksnių vartotojams, analizavo skirtingų asmenybių ypatumus bei ieškojo sprendimo būdų. Pranešimas apie bibliotekų ateities strategijas pabrėžė, kad bibliotekos – tai greitai ir aktyviai besikeičiančios, prie naujovių prisitaikančios institucijos, kurios diegia ir teikia moderniausias paslaugas.
Po kontaktinės savaitės programos dalyviai nuotoliniu būdu išklausė pranešimą apie “FAIR”, mokslinių duomenų tvarkymo ir prieinamumo plėtros praktiką.
Tolesnis bendradarbiavimas vyks sukurtoje internetinėje platformoje, kur bibliotekų atstovai galės dalintis aktualia informacija bei konsultuotis profesiniais klausimais.