Spalio 28 d. duris atvėrė naujasis Vilniaus kolegijos (VIKO) studijų ir mokslo išteklių centras (SMIC). Jo atidaryme dalyvavo švietimo, mokslo ir sporto viceministras Justas Nugaras, kiti švietimo srities specialistai, VIKO socialiniai partneriai bei gausus būrys VIKO bendruomenės narių.

VIKO šį studijų ir mokslo išteklių centrą įkūrė siekdama efektyviau valdyti akademinius išteklius ir gerinti mokymo kokybę: užtikrinti lengvesnę ir patogesnę prieigą prie modernių mokymosi priemonių ir tyrimų duomenų. O patį SMIC centrą sudaro net trijų Vilniaus kolegijos fakultetų skaityklos: Agrotechnologijų, Ekonomikos, Pedagogikos.

SMIC pasirengimo ir įrengimo darbai kartu su projektavimu buvo pradėti dar 2023 m. pradžioje ir užtruko 1,5 metų. Senosios, daugiau nei 1000 kv. m. ploto patalpos buvo pertvarkytos ir performuotos, siekiant sukurti akademinės bendruomenės poreikius atitinkančias erdves.

Studijų ir mokslo išteklių centre įrengta 60 darbo vietų akademinės bendruomenės nariams ir kitiems centro lankytojams, 6 individualaus tylaus mokymosi kambariai, iš kurių vienas skirtas dirbti tėvams su vaiku, 2 grupinio darbo ar pasitarimų erdvės, transformuojama 25-30 vietų turinti mokymų ir renginių erdvė, personalo darbo kabinetai bei virtuvė. Bendros paskirties SMIC erdvėse bus eksponuojamos parodos, veiks periodikos skaitykla bei sukurtos vietos studentų laisvalaikiui. Be to viso to, SMIC centras siūlo net per 45 tūkst. knygų ir prieigą prie daugiau nei 620 tūkst. elektroninių išteklių.

Naujosiose patalpose įdiegta apšvietimo valdymo ir vėdinimo sistema, didelis dėmesys skirtas ir interjero kūrimui, ryškiausiu interjero akcentu tapo žalios augalų sienelės, kurios pagyvina estetinį patalpų vaizdą, įneša gamtos dvelksmą ir jaukumą.

SMIC vadovė Kristina Blaževičienė atidarymo metu, kviesdama visus aktyviai lankytis, sakė: „Viliuosi ir tikiuosi, kad ši vieta bus traukos centras, kad jame gims ne viena idėja, bus rengiami įvairūs projektai, moksliniai tyrimai, rašomi straipsniai, o taip pat čia užgims bendrystė, bendradarbiavimas, virs diskusijos, vyks renginiai ar tiesiog tylus ramus darbas, ar net poilsis, svarbiausia, ko aš norėčiau, kad SMIC pulsuotų gyvybė, nes būtent tam šis centras ir sukurtas – telkti, suburti, atrasti,  generuoti idėjas ir gerinti mokymo kokybę.“