vedėjos stažuotė Italijoje

2024 m. gegužės 13-17 dienomis Sveikatos priežiūros fakulteto bibliotekos vedėja Renata Markauskienė pagal Erasmus+ programą dalyvavo personalo mokymų savaitėje Carlo Cattaneo universitete (toliau – LIUC), Italijoje (Università Carlo Cattaneo – LIUC).

Į tarptautinę mokymų savaitę atvyko 12 atstovų iš 6 valstybių aukštųjų mokyklų. Dalyviai iš Graikijos, Ispanijos, Kroatijos, Lenkijos, Lietuvos, Vokietijos universitetų/kolegijų bibliotekų pristatė savo institucijas ir bibliotekas.

LIUC universiteto bibliotekos darbuotojai bei dėstytojai paruošė ypač intensyvią bei informatyvią mokymų savaitę. Išklausyti pranešimai apie bibliotekos funkcijas ir paslaugas, informacinę sistemą Alma, Leganto, Primo VE, Esploro, institucinę tapyklą ARL, katalogavimo ir komlektavimo procesus, informacinio raštingumo kursą, teksto sutapties įrankį Turnitin bei elektroninio žurnalo The European Journal of Comparative Economics (EJCE) leidybos procesą. Dalyviai turėjo galimybę išgirsti dvi paskaitas šių dienų aktualiausiomis temomis: krizių valdymas bibliotekose ir dirbtinio intelekto iššūkiai aukštosiose mokyklose.

Tarptautinės savaitės metu aplankyta LIUC universiteto biblioteka, Ambrosiana biblioteka, Pinacoteca muziejus,  Braidense nacionalinė biblioteka, Como miesto Paolo Borsellino viešoji biblioteka.

Dalyvavimas Erasmus+ tarptautinės mainų savaitės metu LIUC universiteto bibliotekoje suteikė daug naudingos informacijos apie tradicines bibliotekos paslaugas, informacinės sistemos Alma diegimo privalumus ir galimybes bei patarimus organizuojant informacinio raštingumo kursus studentams. Pristatytos ir netradicinės universiteto bibliotekos funkcijos: elektroninio žurnalo leidybos procesas, Moodle aplinkos administravimas. Jos atskleidžia naujas galimybes ir iššūkius plečiant bibliotekos veiklos sritis.