2019 m. gegužės 6-10 d. Vilniaus kolegijos bibliotekos vadovė Kristina Blaževičienė pagal Erasmus+ personalo mobilumo mokymams programą lankėsi Granados universitete (Universidad de Granada), Ispanijoje.

Granados universitetas – vienas didžiausių universitetų Ispanijoje, įkurtas 1531 m., jį sudaro 28 fakultetai ir mokymo centrai, kuriuose vykdomos socialinių, humanitarinių, fizinių, sveikatos, meno, inžinierinių, technologijų mokslo sričių studijos, vykdomos Europoje ir Šiaurės Afrikoje. Granados universitetas yra populiariausias pasirinkimas studijuoti pagal Erasmus mainų programą Europoje, universitetas pirmauja tiek pagal atvykstančiųjų, tiek pagal išvykstančiųjų studentų skaičių. Iš viso universitete studijuoja virš 56 tūkstančių studentų.

VK bibliotekos vadovė dalyvavo Granados universitete surengtoje tarptautinėje personalo mokymų savaitėje, į kurią atvyko daugiau kaip 160 dalyvių, bibliotekos programoje dalyvavo net 25 dalyviai iš 14 valstybių. Tarptautinės savaitės metu buvo aplankytos universiteto centrinė ir fakultetų bibliotekos, diskutuojama aktualiais klausimais bei dalijamasi gerąja patirtimi su Granados universiteto bibliotekos darbuotojais bei atvykusiais dalyviais. Susitikimų metu susipažinta su universiteto bibliotekos istorija, bendrais veiklos organizavimo principais, kokybės valdymo principų diegimu, informacijos šaltinių pasiūla, atskirai pristatyta UGR bibliotekoje vykdoma informacijos raštingumo strategija, tarpbiliotekininio abonimento paslaugos, aptartas naujos BIS sistemos ALMA diegimas Ispanijoje bei kiti aktualūs klausimai.

Dalyvavimas tarptautinėje savaitėje buvo naudingas nauja tarptautine patirtimi, įgytomis žiniomis, atrastomis idėjomis, naujomis pažintimis ir kontaktais, kurie bus naudingi tolimesniam bendradarbiavimui.