Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakulteto biblioteka ir Maisto technologijos katedra pakvietė studentus, dėstytojus ir darbuotojus į Europos atliekų mažinimo savaitės renginius lapkričio 17-25 d.

2018-11-19 iki 2018-11-25 skaitykloje veikia knygų paroda “Mes – gamtos ateitis. Vartokime ir rūšiuokime atsakingai“. Parodoje eksponuojami Lietuvos ir užsienio leidyklų leidiniai atliekų tvarkymo technologijos, aplinkosaugos, ekologijos, maisto produktų pakavimo technologinių procesų temomis.

2018 m. lapkričio 20 d. susitikime-popietėje verslininkė Ana Gezer papasakojo apie savo įmonės UAB ,,Alpana“ veiklą, kuri importuoja ir parduoda ekologiškus ir naudingus sveikatai produktus.Verslininkė supažindino su galimybėmis ir pakavimo būdais, medžiagomis, priemonėmis, mažinant vienkartinio plastiko naudojimą pakuojant maisto produktus, pateikė praktinių pavyzdžių, akcentavo pakavimo privalumus ir trūkumus. Susitikime parodyti alternatyvių pakuočių pavyzdžiai, pasidalinta patirtimis apie maisto produktų pakavimo patirtį užsienio šalyse.

Pakuočių mažinimo istorija realios įmonės pavyzdžiu UAB ,,Alpana“, dalyviams leido suprasti, kad ir vieno žmogaus tinkamas požiūris į atliekų rūšiavimą turi didelę įtaką gamtos išsaugojimui.